Menu
CZK Měna
> Jak vybrat běžecký pás

Jak vybrat běžecký pás

 

Chcete si pořídit běžecký pás, ale nevíte, jaký je pro vás ten pravý? V tomto článku vám poradíme, na jaké parametry a aspekty se při výběru zaměřit.

Cena a výbava:

Při výběru běžeckého pásu se často zaměřujeme na cenu a výbavu. To je sice důležité, ale rozhodně ne to nejdůležitější. Důležitější je, kdo pás bude používat, jak často a jakým stylem.

 

Jsme si jisti kvalitou, proto Vám u produktů nabízíme naši Acra Garanci.

Získejte k tomuto produktu zdarma prodlouženou záruku

 Záruka na konstrukci

 Záruka na motor a běhoun

Tento produkt je součástí programu Acra garance.
Po nákupu stačí produkt zaregistrovat a máte prodlouženou záruku zdarma.

Produkt už mám zakoupený a chci ho registrovat

 

► Pro začínajícího běžce 

Pokud jste začínající běžec, který chce pás používat jen občas, vystačíte si s jednodušším modelem s menší běžeckou plochou a nižším výkonem.

► Pro aktivního běžce

Pokud jste aktivní běžec, který chce pás využívat pravidelně, měli byste se zaměřit na model s větší běžeckou plochou, vyšším výkonem a kvalitním odpružením.

 

Přehledné návody na Youtube kanále:

Obáváte se, že si nebudete moci poradit se sestavením pásu u vás doma? Bát se už nemusíte. Na našem Youtube kanálu naleznete přehledné návody, díky kterým bude sestavení hračka.

 

Základní parametry:

► Šířka běžecké plohy

Šířka běžecké plochy je důležitá pro to, abyste se na pásu cítili pohodlně a bezpečně. Pro běžce s výškou do 180 cm je vhodná běžící plocha o šířce 40-50 cm. Pro vyšší běžce je vhodnější plocha širší, minimálně 50 cm.

► Odpružení

Odpružení pomáhá chránit klouby před otřesy. Pokud máte problémy s klouby, je důležité vybrat pás s kvalitním odpružením.

► Síla a materiál pásu

Síla pásu určuje jeho maximální nosnost. Pro běžce do 80 kg je vhodný pás s nosností 100 kg. Pro běžce s váhou nad 80 kg je vhodnější pás s nosností 150 kg nebo více.

 

► Další parametry

Kromě základních parametrů je třeba zvážit také další funkce, které běžecký pás nabízí. Mezi běžné funkce patří například:

  • Nastavení sklonu a rychlosti
  • Programy
  • Srdeční frekvence
  • Přenos dat

► Sklon běžecké plochy

 Některé pásy disponují funkcí tzv. změny sklonu běžecké plochy. To jednoduše znamená, že si můžete sami nastavit ideální sklon pásu pro zajištění vyšší zátěže a lepších výsledků.

► Ovládání pásu

Pásy jsou v základu ovládány digitálně a obvykle nejjednodušší způsob regulace rychlosti je jednoduše přidáváním znamének + a -. Lepší varianty pásů vám umožní výběr z předdefinovaných tréninkových programů, v takovou chvílí pás automaticky přepíná rychlosti a sklon, čímž simuluje reálné podmínky běhu v terénu.

► Měření tepové frekvence

Základním parametrem fyzických hodnot, které při tréninku sledujeme je tzv. stanovení hodnoty tepové frekvence. V případě aerobního cvičení a spalování tuků byste měli tepovou frekvenci udržovat na zhruba 75 % maximální tepové frekvence.

Stroj tyto hodnoty obvykle sleduje prostřednictvím snímače, umístěným na madle stroje. Po zhruba minutě, kdy dlaně na madlech spočívají, vám displej zobrazí tepovou frekvenci. Setkat se můžete také s ušními snímači, ty jsou méně vhodné, vzhledem k jejich nepřesnosti ale pro základní orientaci jsou dostačující.

Úplně nejlepší měření zastane hrudní pás, který údaje rovnou přenáší do počítače pásu a zaručí maximálně přesný výsledek.

► Poloha a složení

Většinu pásů je v dnešní době možno, v rámci úspory místa v bytech a domácnostech, složit. Ke složení stačí pouze sklopit běžící plochu do vertikální polohy a pomocí koleček na podvozku jej přemístit na jiné místo.